Éterické oleje - bal. 6 ks Zobraziť plnú veľkosť

Éterické oleje - bal. 6 ks

Balenie šiestich druhov čistých éterických olejov (Pepermint, Eukalyptus, Citrónová tráva, Tea Tree, Sladký pomaranč, Levanduľa) vhodných na použitie do všetkých typov difuzérov.

Viac detailov

D0398

20 položiek na sklade

19,90 €

Znížená cena!

-5,10 €

25,00 €

23 ďalších produktov v tejto kategórii:

Aromaterapia je jednou z metód prírodnej medicíny. Éterické oleje  pomáhajú pri rozličných ochoreniach. Obsahujú látky, ktorých vynikajúce účinky sú dlhodobo sledované, dobre zdokumentované a úspešne sa používajú v mnohých prípravkoch celé desaťročia. Majú priaznivý účinok na telo aj psychiku človeka.
Vôňa rastlinných silíc priaznivo pôsobí na náš nervový systém a emócie, podporuje imunitný systém a spúšťa ozdravný proces celého organizmu. Pretože silice pôsobia komplexne a hlboko, je nutné dbať na ich kvalitu a používať skutočne 100% prírodné produkty. Jedine tak môžete dosiahnuť žiadaných výsledkov.
Možnosti použitia: Vôňa esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.
 
Pepermint -  mäta pieporná alebo inak “olej ľahkého srdca”.
Má analgetické, antibakteriálne, protiplesňové, protizápalové a protikŕčové vlastnosti. Je jedným z najstarších a najviac používaných olejov. Mäta bola používaná už Egypťanmi a Rimanmi celé veky. Má priaznivé účinky na tráviace, či dýchacie problémy, pomáha pri bolesti hlavy, únave, pri bolestiach zubov.
Mätový esenciálny olej môžeme používať na zlepšenie mentálnej pozornosti, uvoľnenie stresu a napätia, v boji proti artritíde alebo pri horúčkových stavoch, povzbudzuje sebadôveru a posilňuje pamäť.
 

Levanduľa - patrí medzi najpoužívanejšie éterické oleje, pomáha pri bolestiach hlavy, chrípke, migréne, má výrazné liečivé účinky na popáleniny a drobné ranky, znižuje krvný tlak, účinná proti moliam a pôsobí i na vlasové vši. Podporuje vlastnú obranyschopnosť organizmu - imunitu, pôsobí antibakteriálne, protivírovo a protiplesňovo. Levanduľa je vhodná taktiež v období emocionálneho stresu, eliminuje horko a pôsobí pozitívne na srdce. Pomáha pri záchvatoch paniky, hystérie a nespavost. 

Eukalyptus - vhodný pri prechladnutí, horúčke, chorobách dýchacích ciest, kašli, sennej nádche. 100% prírodný esenciálny olej Eukalyptus uľavuje pri dýchacích ťažkostiach, migrénach, bolestiach hlavy, pri vyčerpaní, zvyšuje schopnosť koncentrácie. Pomáha čistiť vzduch, dezinfikuje.

Sladký pomaranč - harmonizuje zažívanie, dodáva radosť a optimizmus. Svieža typická pomarančová vôňa. Jeden z hlavných protikŕčových olejov, ktorý pomáha pri žalúdočnej nevoľnosti a podporuje vylučovanie žlče (zažívacie bolesti, vracanie, pálenie záhy, podráždený trakčník, bolesti hlavy), uľavuje pri nepokoji, úzkosti a depresii, má viac harmonizačné pôsobenie ako pomaranč horký.
 
Citrónová tráva - znižuje vysoký cholesterol, posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie a taktiež podporuje kĺby. 100% silica Citrónová tráva povzbudzuje pri vyčerpaní, osviežuje a napomáha koncentrácii.
Citrónová tráva prírodný éterický vonný olej ako podpora kĺbov, repelent proti hmyzu, taktiež sa už dlho používa v ázijskej a karibskej kuchyne kvôli jej jemnej citrónovej chuti a aróme. Zistilo sa, že podporuje aj trávenie, pôsobí proti bolesti svalov a upokojuje. 
Vyznačuje sa antibakteriálnymi  a antidepresívnymi účinkami. Vhodná pri výronoch, proti stresu, opuchoch, modrinách a svalových zraneniach. Čistí vzduch.
Ideálna pre mastnú pleť. Pôsobí ako prírodný zvierač, ale nepresušte pokožku. Má antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti a funguje skvele na akné. Má príjemnú, citrónovú vôňu. Je populárna pre parné kúpele a bylinné sauny. Podporuje duševné a duchovné uvedomenie a čistenie.
 
Tea Tree - čajovníkový éterický olej na všestranné použitie.
Použitie a účinky: infekcie pokožky a slizníc, mykózy, kandidózy, protizápalové účinky, herpes, afty, bolesť ucha, bolesť hrdla, bolesti zubov, boľavé ďasná, akné, rezné rany, infekcie nechtov, voš detská, bodnutia komármi.
 
Balenie: 6x 10 ml (Pepermint, Eukalyptus, Citrónová tráva, Tea Tree, Sladký pomaranč, Levanduľa).